Wyloguj się do życia

Do grupy najbardziej zagrożonej uzależnienie od komputera Fundacja  Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych i Terapeutycznych – FIRST zaadresowała pierwszy ogólnopolski projekt społeczny pt. Wyloguj się do życia.

Jego celem jest uświadomienie rosnącego zagrożenia uzależnieniem od komputera i edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu oraz czynników mających wpływ na rozwój uzależnienia.

W pierwszym etapie projektu Wyloguj się do życia powstanie film edukacyjny, który trafi do szkół w całej Polsce. Jego skrócona wersja będzie dostępna w Internecie. Film ma być bazą do przeprowadzenia lekcji wychowawczej na temat uzależnienia od sieci i komputera oraz konkursu dla szkół na plakat inspirowany tą tematyką.

Do udziału w projekcie udało się także zaangażować jednego z najbardziej wyrazistych i rozpoznawalnych wśród młodych ludzi rapera – Wojtka Sokoła Sosnowskiego. Artysta jest również współtwórcą koncepcji filmu i gra w nim jedną z ról.  Do udziału w tworzeniu scenariusza zaproszeni zostali także pisarz i dziennikarz: Jakub Żulczyk oraz zdobywca Fryderyka i  nagrody za najlepszy scenariusz do teledysku grupy WWO „W aucie” -  Kuba Łubniewski. W projekcie Wyloguj się do życia pełniący rolę reżysera i głównego operatora. Nad produkcją filmu czuwa jeden z największych i najbardziej doświadczonych polskich domów produkcyjnych – Film Produkcja (www.filmprodukcja.com).

Pierwszy etap finansowany jest z Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będącego w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia.

O kolejnych etapach projektu Fundacja FIRST od października będzie informować za pośrednictwem platformy komunikacyjnej www.wylogujsie.org.

Opracowano na podstawie informacji Fundacji FIRST: www.fundacja-first.com